تبلیغات
MGMsoft

اسپانسر
منوی كاربری
لوگوی ما
نظرسنجی
لینك دوستان
لینك دونی

مدیریت سایت: اوقات خوب و خوشی را برایتان آرزومندیم.

از دهه 60 که ساخت انواع بازی‌های کامپیوتری شروع شد، بسیاری از سبک‌ها بوجود آمدند اما همه آن‌ها رشد نداشتند و بعضی از سبک‌ها مانند FPS یا RPG رشد بسیار زیادی داشتند و بازی‌های مختلفی برای آن‌ها آمد اما بقیه سبک‌ها مانند شبیه سازی خالی از بازی ماندند و به غیر از یک سری بازی، هیچ بازی دیگری برای آن‌ها نیامد. البته این مباحث بیشتر مربوط به خود شرکت‌های بازیسازی می‌شود چون سبک‌هایی را پایه گذاری می‌کردند که آینده روشنی نداشت. ولی برعکس این مسئله هم صادق است و بعضی از شرکت‌های بازیسازی با گام‌های بسیار بلندپروازانه توانسته‌اند که تنها با یک بازی سبک را زنده نگاه دارند. نمونه بارز این مسئله سری بسیار پرطرفدار سیمز(The Sims) است که نسخه اول آن در سال 2000 منتشر شد. شرکت Maxis بازهم به همگان این مسئله را اثبات کرد که نه تنها هیچ رقیبی در زمینه این نوع بازی را ندارد، بلکه همیشه شعار آقای Wright را زنده نگاه خواهد داشت. در اینجا نگاهی به آخرین شاهکار شرکت Maxis یعنی بازی سیمز 3 خواهیم داشت.

اما یک مورد بسیار جالب که در مورد اعمال کاراکتر بوجود آمده است، رابطه میان علایق و اعمال است. به اینصورت که وقتی شما علایق خاصی دارید، کارهای شما هم حول آن علایق شکل می‌گیرد. مثلا اگر Computer Whiz را انتخاب کرده باشید، در مواقع بیکاری شخصیتتان سریعا به یاد کامپیوتر و ور رفتن با آن می‌افتد و این علاقه قابلیت‌های بیشتری نسبت به فرد عادی را برای شما فراهم می‌آورد. مثلا همین علاقه Computer Whiz به شما گزینه‌های Hack و OverClock را در مورد کار با کامپیوتر ارائه می‌دهد که شخصیت‌های عادی دارای چنین قابلیتی نیستند. از بحث قابلیت‌های فردی که بگذریم به قابلیت های جمعی و برقراری ارتباط با دیگران می‌رسیم. علاوه بر گزینه‌های قبلی که در نسخه دوم حضور داشت، اینبار گزینه Special هم در حرف زدن با دیگران وجود دارد که باز هم مربوط به علایق فرد می‌شود که می‌تواند از امکانات علایق خود استفاده کند. در برخورد با هرکس و بعد از سلام کردن، تصویر فرد و یک درجه در گوشه بالای سمت چپ صفحه نمایان می‌شود که نشان دهنده میزان آشنایی و علاقه فرد به شما و خصوصیات اخلاقی او است. اگر این درجه رو به سبز باشد، شما با فرد، خوب هستید و او هم با شما خوب است.

ازی سیمز از ابتدا بر پایه گیم پلی بنا شده است و تقریبا تمام حوادث با توجه به اعمال بازیباز روی می‌دهد. از نسخه اول بازی بر این نکته تاکید شده است که با توجه به شبیه ساز بودن آن، همه چیز به دست بازیباز شکل بگیرد و به همین دلیل است که در تمام نسخه‌ها بازیباز قادر به ساختن صورت، ظاهر، بدن، اخلاق و خلاصه تمام اجزای بازی است و در ادامه بازیباز به ساختن آینده و زندگی آن شخص می‌پردازد. هسته اصلی بازی سیمز بر همین نکته بنا شده است و در نسخه دوم سیمز این عامل، جهشی شگرف داشت. در نسخه سوم هم نه تنها هسته اصلی حفظ شده است، بلکه بسیار هم پیشرفت کرده است. البته این پیشرفت با ایجاد محدودیت‌هایی بوجود آمده است که در کل بازیباز را راضی نگاه می‌دارد. اولین چیزی که در بازی جدید جلب توجه می‌کند، یک راهنمای سمج برای تشریح بازی است که اتفاقا باید حضور داشته باشد وگرنه بازیباز از بسیاری از جنبه‌های جدید بازی آگاه نخواهد شد. بازی در شهری به نام Riverview آغاز می‌شود. شهری بزرگ که دارای بیش از 20 خانوار و بیش از 10 موقعیت شغلی است. همانند بازی‌های قبل شما برای بازی کردن 2 راه را در پیش رو دارید: 1- بازی کردن با خانواده‌های ساخته شده قبلی 2- ساخت خانواده جدید. معمولا بیشتر بازیبازان تمایل به انتخاب گزینه دوم دارند و یکی از لذت‌های بازی سیمز ساختن یک شخصیت در دنیای مجازی است. سری سیمز همیشه در طراحی کاراکترها دقت بسیار زیادی داشته است و این دقت در نسخه سوم هم وجود دارد. ساختن یک شخصیت 5 مرحله کلی دارد: 1-اطلاعات اصلی مثل اسم، جنسیت، میزان چاقی، سن و ... 2- مو، ابرو و ریش 3-طراحی دقیق صورت و اجزای آن 4-طراحی لباس‌ها 5-انتخاب نوع شخصیت و هدف‌ها.

كپی برداری از مطالب فقط با ذكر منبع مجاز میباشد .

All Rights Reserved 2005-2006 © by http://mgmsoft1.mihanblog.com
The Template Designed By Parviz Baradaran @ http://MGMsoft.tk